GENEL FİZYOTERAPİ:
Multible Skleroz, Hemipleji (felç, inme), Romatizmal Hastalıklar (eklem hastalıkları), geçirilmiş operasyonlar (kalça kırığı, kalça ve diz protezi, bel fıtığı) ve yaşlılığın sebep olduğu güç kaybı, dengesizlik, eklem hareket kısıtlılığı ve kronik ağrı gibi şikayetlerde evde fizik tedavi hizmetlerimiz etkin bir şekilde hastaların iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.
Alzheimer gibi bazı özel hastalıklarda ihtiyaç duyulan fizik tedavi hizmetinin evde verilmesi hastanın travmatize edilmemesi için son derece önemlidir.
SOLUNUM TERAPİSİ:
Kronik solunum yolu rahatsızlığı (KOAH, Amfizem, Atelektazi) olan veya akciğer enfeksiyonu geçiren hastalara, uzman solunum terapistlerimiz hizmet vermektedir. Solunum terapisinde özel cihazlar kullanılarak ilaç ve oksijen uygulamaları gerçekleştirilmektedir.
KONUŞMA TERAPİSİ:
Konuşma terapistlerimiz, nörolojik hastalıklar ya da psikolojik nedenlerle oluşan konuşma veya yutkunma bozukluklarının tedavisinde egzersizlerle ve özel terapilerle hastalarınıza destek olmaktadır.
EVDE TERAPİ HİZMETLERİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN!
Fizik tedavi, felç (inme), yaralanma, hastalık veya yaşlılık gibi nedenlerle hareketlerdeki fonsiyonel eksilmeyi geri kazandırmak için yapılan, elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizlerle hastaların tedavisine verilen isimdir.
Nörolojik hastalıklar, ortopedik hastalıklar, çoklu travmalar, yaşlılığa bağlı problemler gibi birçok durumda hastanıza evde fizik tedavi (diğer adıyla fizyoterapi) ve rehabilitasyon hizmeti Umut Evde Bakım özel fizyoterapistleri tarafından gerçekleştirilmektedir.Evde fizik tedavi hizmeti, bireylerin rahat ve konforlu bir ortamda hizmet almalarını ve bağımsızlıklarını daha hızlı kazanabilmelerini sağlar. Aynı zamanda hasta yakınlarının da rehabilitasyon sürecine dahil olmalarını sağlar.Uygulanan Terapi Hizmetler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş